Bütün eğitimlerde #EVDEKAL indirimleri sizleri bekliyor. Bilgisayarkursu.com

On Parmak Kursu – 10 Parmak Sertifikası – Zabıt Katipliği – Ücretleri

On Parmak Kursu

On Parmak Kursu , klavye üzerinde tekniğinizi ve pratiğinizi artırarak hızlı yazmanızı hedefleyen bir eğitim türüdür. Eski zamanlarda daktilo olarak geçen şimdilerde ise klavye üzerinde hızlı yazmayı amaç edinmiştir. Özellikle devlet tarafından yapılan sınavlarda(Örneğin Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Sınavları) sizden hızlı yazmanızı kanıtlayacak uygulama sınavlarına girmeniz istenir. Başvuru koşulu olarak genelde Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Daktilografi Sertifikası, Okuduğunuz okullarda almış olduğunuz ve bunu kanıtlayabildiğiniz bilgisayar dersleri kabul edilmektedir. Ayrıca bazı bölümlerden mezun öğrencilerden sertifika istenmemektedir. Adalet Meslek Yüksekokulu, Bilişim bölümleri gibi…

on parmak kursu

On Parmak Eğitimi sonunda genelde daktilografi sertifikası verilmektedir. Bazı sertifikalarda ise hızlı klavye kullanımı olarak geçmektedir. Genelde öğrenciler bu sertifika yerine Bilgisayar İşletmenliği Sertifikasını kullanmaktadırlar. Zabıt katipliği başvurularında hem daha hızlı alınabilmesi hem de daha geçerli bir belge olmasından dolayı bu belge tercih edilmektedir.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Sınavlarında Kaç Kelime Yazmalıyım?

Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Sınavlarında uygulama sınavı aşamasında sizden 3 dakikada yanlışsız 90 kelimeyi geçmeniz istenir. Ama tabi bu sınır her zaman yeterli olmayabilir. Diğer adaylardan daha farklı bir şekilde öne geçmek şansınızı artırmak için çok daha kelime yazmanız her zaman avantajınıza olacaktır.

Kendi Şehrimde Eğitim Alabileceğim Kurumlar Var mı?

Ankara’da Bilgisayar Eğitimi Alabileceğiniz Kurslar:

Hitit Eğitim Kurumları : 0312 230 59 99
www.HititEgitim.com

İstanbul’da Bilgisayar Eğitimi Alabileceğiniz Kurslar:

Burada Yer Alabilirsiniz.

İzmir’de Bilgisayar Eğitimi Alabileceğiniz Kurslar:

Burada Yer Alabilirsiniz.

Adana’da Bilgisayar Eğitimi Alabileceğiniz Kurslar:

Düşüncelerini duymak için mutlu olacak

Bir cevap bırakın

Logo
Ayarlar Genel kayıt etkinleştirin