Bütün eğitimlerde #EVDEKAL indirimleri sizleri bekliyor. Bilgisayarkursu.com

Bilgisayar Programcılığı Kursu-Programcılık Sertifikası-MEB Onaylı

Bilgisayar Programcılığı Kursu, Programcılık Sertifikası, MEB Onaylı Programlama

Bilgisayar Programcılığı Kursu

Bilgisayar Programcılığı Kursu , Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kuruluşlar tarafından verilen eğitim sonucu yine MEB ve Kurs tarafından ortaklaşa yapılan sınavlar sonucu alınan MEB Onaylı Bilgisayar Programcılığı Sertifikası alınan bir bilgisayar eğitim türüdür. Genelde Devlet Memurları, öğrenciler, KPSS vb. sınavlar için ihtiyaç duyan kişiler tarafından talep edilen bu sertifikanın geçerli olabilmesi, kesinlikle MEB tarafından verilmesi ile sağlanır. Resmi adı” Kurs Bitirme Belgesi” olarak geçen halk arasında sertifika adı ile belirtilen bu belge MEB tarafından verilmez ise geçerli değildir. Kurs sonunda MEB tarafından değil de kurs tarafından verilen belgelere Katılım Belgesi adı verilir.

Mezuniyet Koşulu Nedir?

En az Lise mezunlarının alabildiği Bilgisayar Programcılığı sertifikası şu an Türkiye’de ki en geçerli Programcılık sertifikasıdır.

Sınav ve Belge Onayı Nasıl Oluyor?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yetkili Bilgisayar Kursu tarafından verilen bu belge, kursun bağlı bulunduğu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmaktadır. Gidilen kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan sınava giren öğrenciler iki aşamalı sınava tabi tutulurlar. Genelde Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşen bu sınavlardan test olanı cumartesi günü uygulama olanı ise pazar günü gerçekleşir. Şu anda geçme notu olan 45 ve üstü puan olan bilgisayar kursu öğrencileri sertifika almaya hak kazanırlar. Sınavda kalan diğer öğrenciler toplam 5 hakkından da başarılı olarak geçemezler ise dosyaları kapanmaktadır. Soğuk mühürlü olan bu belgeler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilgisayar Kursu tarafından ortak olarak onaylanmaktadır. Ayrıca her iki birim tarafından arşiv kayıtları tutulan her belgenin sahteciliğe karşı doğrulanması için belge numaraları ve diploma numaraları vardır. Bu kayıtlar hem bilgisayar kursu nda hem de Milli Eğitim Müdürlüğü arşivlerinde kayıtlı halde tutulmaktadır. Gerekli durumlarda her iki kurum tarafından teyit edilmektedir.

Düşüncelerini duymak için mutlu olacak

Bir cevap bırakın

Logo
Ayarlar Genel kayıt etkinleştirin