Bütün eğitimlerde #EVDEKAL indirimleri sizleri bekliyor. Bilgisayarkursu.com

Bilgisayar Kursu Ankara – Bilgisayar Kursları – MEB Onaylı Sertifika

Bilgisayar Kursu Ankara

Bilgisayar Kursu Ankara : Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Kursu olarak geçmektedir. Genelde KPSS, Zabıt Katipliği, işe giriş sınavları vb. yerlerde kullanılmak üzere alınan bu belge, Türkiye’de ki en geçerli bilgisayar sertifikasıdır. Kurum onaylı belgeler, üniversite onaylı belgeler, uluslararası onaylı olduğu iddia edilen belgelerin hiç biri bu belgenin geçerliliğine sahip değildir.

160 saatlik Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Kursu Sertifikası tam olarak belirtilen tanımıdır.

Bilgisayar Kursu Ankara

Hitit Eğitim Kurumlarından Ankara’da bu belgeyi ve kursu alabilirsiniz.

Hitit Eğitim Kurumları : 0312 230 59 99

İstersen Uzaktan Bilgisayar Kursu Eğitimi ile de bu belgeyi Hitit Eğitim Kurumları aracılığı ile alabilirsiniz.

Bu kursu gitmek ve belge almak için mezuniyet koşulu var mı?

Evet, bu belge için en az ilköğretim(ortaokul) mezunu olmak gerekir. Ama kursa gitmek için mezuniyet koşulu aranmaz. Sadece MEB Onaylı belge almak için bu koşul vardır.

Sınavlar nerede olmaktadır?

Eğer eğitimi Ankara’da aldıysanız sınavlara da Ankara girmek durumundasınızdır. Kursunuz hangi şehirde ise o şehirde sınava girersiniz.

Sınavlar zor mu? Geçme notu nedir?

Bilgisayar Kursu sınavları Milli Eğitim Bakanlığı sınavları arasında en kolaylarından biridir. Hatta en kolayı bile denebilir. 100 üzerinden 50 geçme notu almanız yeterlidir. Yanlış doğruyu götürmez.

Kayıtta hangi belgeler gerekir?

Devlet onaylı bir belge alacağınız için resmi olarak kayıt edilmeniz gereklidir. Bu sebepten dolayı 3 Fotoğraf, Diploma Fotokopisi ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi gereklidir. Örgün olarak eğitim alacaksınız kurs merkezine bunları elden kayıt esnasında bırakabilirsiniz. Eğer uzaktan olarak kayıt olacak iseniz WhatsApp üzerinden ilk aşamada evrakları gönderip sonrasında kargo ile ulaştırabilirsiniz.

Üniversite onaylı belgeler bu belgenin yerine geçer mi?

Kesinlikle geçmez. Son dönemlerde MEB tarafından ruhsatı olmayan yerlerin Üniversite belgeleri genelde MEB Sertifikası veremediklerinden dolayı izlediği bir yoldur.

Düşüncelerini duymak için mutlu olacak

Bir cevap bırakın

Logo
Ayarlar Genel kayıt etkinleştirin