Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar İşletmenliği Kursu, Bilgisayar Kursu, Bilgisayar Eğitimi, Meb Onaylı Bilgisayar Sertifikası, Bilgisayar İşletmeni

Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Sertifikası amacıyla gidilen MEB Onaylı kurslar sonucu alınmaya hak kazanılan 160 Saatlik Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Kursu na denilmektedir. Bilgisayar Kursu adı altında alınan bu eğitim ile, özel sektörde ve kamu sektöründe bilgisayar bildiğinizi kanıtlayabilirsiniz.

Mezuniyet Koşulu Nedir?

En az ilköğretim mezunlarının alabildiği bilgisayar işletmenliği sertifikası şu an Türkiye’de ki en geçerli temel bilgisayar sertifikasıdır.

Sınav ve Belge Onayı Nasıl Oluyor?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yetkili Bilgisayar Kursu tarafından verilen bu belge, kursun bağlı bulunduğu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmaktadır. Gidilen kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan sınava giren öğrenciler iki aşamalı sınava tabi tutulurlar. Genelde Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşen bu sınavlardan test olanı cumartesi günü uygulama olanı ise pazar günü gerçekleşir. Şu anda geçme notu olan 45 ve üstü puan olan bilgisayar kursu öğrencileri sertifika almaya hak kazanırlar. Sınavda kalan diğer öğrenciler toplam 5 hakkından da başarılı olarak geçemezler ise dosyaları kapanmaktadır. Soğuk mühürlü olan bu belgeler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilgisayar Kursu tarafından ortak olarak onaylanmaktadır. Ayrıca her iki birim tarafından arşiv kayıtları tutulan her belgenin sahteciliğe karşı doğrulanması için belge numaraları ve diploma numaraları vardır. Bu kayıtlar hem bilgisayar kursu nda hem de Milli Eğitim Müdürlüğü arşivlerinde kayıtlı halde tutulmaktadır. Gerekli durumlarda her iki kurum tarafından teyit edilmektedir.